Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu!

Serdecznie dziękujemy rodzicom
za zaangażowanie podczas kiermaszu.
Dzięki zainteresowaniu pracami, świetlica zebrała 290 zł. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na materiały służące do pracy z uczniami podczas zajęć świetlicowych.

DZIĘKUJEMY !!!

Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami

KONKURS  INFORMATYCZNY

"Święto Niepodległości"

7 listopada został rozstrzygnięty konkurs informatyczny dla uczniów klas IV-VI polegający na przygotowaniu prezentacji graficznej upamiętniającej wybraną scenę historyczną związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wyróżniono następujące prace:

1. Julian Wolarski z kl. V c

2. Filip Gruszczyński z kl. VI b

3. Laura Zgolińska z kl. VI a

Organizator konkursu:

Jacek Lewandowski

7 listopada 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole
Święto Niepodległości.

Członkowie pocztu sztandarowego w obecności całej społeczności szkolnej  wciągnęli flagę na maszt znajdujący się przed szkołą. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie
i nauczyciele zgromadzili się w hali sportowej, aby  uczestniczyć
w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas: VI b, III b i chórek szkolny.

Na początku wprowadzono sztandar szkoły. Uczniowie pod kierunkiem pań: Marii Piechockiej ,Violetty Pyzdrowskiej oraz pana Mirosława Zimnego  przedstawili  montaż  słowno- muzyczny. Wiktoria Stefaniak i Sebastian Kaźmierczak    w pięknej scenerii prowadzili dialog przedstawiając
w ten sposób tragedię rozbiorów i nadzieję powstań.

Mogliśmy podziwiać piękne recytacje, pieśni i piosenki patriotyczne w ich wykonaniu. Uczeń klasy    VI b -Bartosz Sommerfeld- zagrał na  organach „Pieśń Legionów”. Dodatkową atrakcją były stroje  z okresu Księstwa Warszawskiego, jakie mieli na sobie artyści.

W ten sposób uczciliśmy 69 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dbamy o swoje zdrowie

Na przełomie października i listopada Samorząd Uczniowski zorganizował

pod hasłem

,,Zdrowe żywienie to mądre myślenie”

Tydzień Zdrowego Odżywiania.

Przez cały ten tydzień staraliśmy się w różny sposób zachęcić uczniów do dbania o swoje zdrowie poprzez propagowanie odpowiedniego odżywiania się oraz  zachęcanie do aktywności fizycznej.

Naszą akcję rozpoczęliśmy we wtorek 28.10. od spotkania uczniów klas IV

z panią dietetyk , która to przekazała informacje co należy jeść, a czego się wystrzegać.

W środę 29.10 powitaliśmy  wszystkich hasłem  "Zdrowie dadzą Ci owoce, bo witamin są
w nich moce." Podczas przerwy śniadaniowej zapraszaliśmy  do stoisk „Witaminki”, gdzie  można było poczęstować się pysznymi owocami.

W czwartek 30.10 nasze hasło przewodnie brzmiało ,,„Jogurt zdrowy, to się wie! Więc jogurty każdy je!”. Tego dnia w naszym stoisku ,, Witaminki” uczniowie mogli zakupić jogurty owocowe.  Cieszyły się one ogromnym powodzeniem.

Piątek był dniem aktywności fizycznej. Podczas przerwy p. Marta Pietek

i p. Angelika Januchowska zachęcały do ćwiczeń przy muzyce. Wszyscy mali i duzi

z wielka chęcią zaangażowali się do zabawy w rytm muzyki.

We wtorek 3.11 nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III pod czujnym okiem wychowawców wykonali piękne i pyszne kanapki, sałatki i soki, które to urozmaiciły im tak ważne drugie śniadanie.

Podsumowanie naszej akcji odbyło się w środę 5.11. Podczas spotkania

w hali sportowej klasy IV przedstawiły przygotowane przez siebie  plakaty związane

z tematem. Natomiast klasy V i VI przedstawiły krótkie programy artystyczne -wierszyki, piosenki, scenki na wcześniej wyznaczone tematy:

Kl. V a            Rola owoców w prawidłowym odżywianiu się.

Kl. V b            Rola warzyw w prawidłowym odżywianiu się

Kl. V c            Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie

Kl. VI a          Używkom mówimy nie

Kl. VI b           Fast foodom mówimy nie

Kl. VI c           Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia.

Nasza tygodniowa akcja  cieszyła się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że  udało się nam zwrócić uwagę na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest  spożywanie  produktów bogatych w witaminy oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa dieta. Mamy też nadzieję, że przyczyniliśmy się do zmiany  nawyków żywieniowych naszych  koleżanek i kolegów.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego

wraz z opiekunkami

Kiermasz

W dniach 04.11.2014-06.11.2014 w godzinach 16.00-17.00 odbył się kiermasz zorganizowany przez nauczycieli i uczniów świetlicy szkolnej.

Zobacz galerię --->

Organizatorzy: Świetlica

We wtorek 14 października obchodziliśmy w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji nauczyciele oraz pracownicy obsługi mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez klasę VI c oraz wysłuchać wierszy przygotowanych
przez klasę III c.

Oprawę muzyczną zapewnił chórek szóstoklasistów oraz zespół instrumentalny złożony z uczniów klas III i VI.

Organizatorzy imprezy:

Katarzyna Augustyniak