Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Miłosławiu !


 

29 maja zapraszamy

na "DRZWI  OTWARTE"

Rodzice będą mogi sptkać się z nauczycielami wszystkich przedmiotów.

 

 

Supermaturzysta 

 

12 maja 2015 roku odbyła się kolejna edycja SUPERMATURZYSTY POWIATU WRZESIŃSKIEGO. Uczestnikami projektu są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli matematyki w ramach grantów powiatowych. W naszej szkole w projekt było zaangażowanych 42 uczniów i trzech nauczycieli.

W ten piękny majowy dzień miłośnicy matematyki spotkali się w Zespole Szkół Politechnicznych, aby zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi dostosowanymi do poziomu nauczania.
Nie było przegranych! Wszyscy sobie doskonale poradzili!

Agnieszka Bednarek uczennica klasy szóstej b zdobyła drugie miejsce na 89 piszących uczniów klas szóstych, Kacper Dopierała trzecie miejsce oraz czwarte miejsce Szymon Głowacki i Karolina Sikorska.

Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, zaangażowaniu nauczycieli oraz pracowitości uczniów.

Gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczą w projekcie i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki


Zobacz galerię zdjęć ---> 

 


 

 III   FESTYN   CHARYTATYWNY
„DZIELMY  SIĘ  SERCEM”

 

 

       Już po raz trzeci z inicjatywy rodziców odbył się w naszej szkole festyn charytatywny „Dzielmy się sercem”. Tegoroczna impreza odbyła się 9 maja   i zgromadziła liczne grono rodziców i uczniów. Na przybyłych czekało wiele atrakcji: zamki dmuchane, strzelnica biathlonowa, przejażdżki motocyklem, konkurencje rekreacyjne i konkursy, wjazd wysięgnikiem straży pożarnej oraz loteria fantowa.

    Sobotnie spotkanie było też okazją, by podziwiać różnorodne talenty i uzdolnienia naszych wychowanków. Na gości czekały wystawy prac, prezentacje muzyczne i taneczne oraz przedstawienie teatralne.

     Wszyscy mogli skosztować pysznego bigosu i kiełbasy z grilla oraz wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców.

   Festynowi towarzyszył bieg charytatywny, który odbył się w piątkowe popołudnie
w Parku im. Kościelskich. Uczestniczyło w nim 50 biegaczy, którzy zależnie od wieku pokonali trasę 200 metrów, 2 i 4 kilometrów. Na wszystkich uczestników czekał pyszny placek i drobny upominek. Dodatkowo uhonorowano najmłodszego  i najstarszego uczestnika biegu.

   Imprezą ubogacającą festyn był także rajd rowerowy, który zgromadził około 90 cyklistów. Pokonali oni malowniczą trasę z Miłosławia przez Lipie do Biechowa. Wśród wspomnień uczestników wyprawy pozostanie koncert organowy oraz serdeczna gościna ojców paulinów.

   Festyn był okazją do miłego, rodzinnego spędzenia czasu, poznania dorobku naszej szkoły,        a także do wsparcia materialnego uczniów naszej placówki, którzy od wielu lat zmagają się             z chorobą.

   W imieniu rodziców uczniów klasy Va, organizatorów festynu, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji. Przede wszystkim rodzicom uczniów  z klasy V b i IV  oraz wychowawcom tych klas za aktywny udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu III Festynu Charytatywnego. Słowa podziękowania kieruję  do uczennic Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego  w Miłosławiu, które jako wolontariuszki malowały twarze dzieci, do członków Formacji Paramilitarnej Iron Saloiers oraz do p. Mariana Wojciechowskiego  z LOK- u we Wrześni. Dziękuję wszystkim zakładom pracy, przedsiębiorcom, osobom prywatnym, rodzicom i uczniom  za fanty przekazane na loterię fantową oraz za wpłaty pieniężne dokonane na wsparcie tej imprezy.  
Z wdzięcznością myślę o życzliwości Rady Rodziców – sponsora głównej nagrody w loterii fantowej oraz o tych osobach, które dostarczyły słodkości na festyn i pomogły   w jego przeprowadzeniu. Dziękuję p. Beacie Kaniewskiej za pomoc w organizacji biegu. Wyrażam wdzięczność  koleżankom   i kolegom  nauczycielom za   wszystkie okruchy dobroci, pomocy 
i wsparcia. Dziękuję wszystkim pracownikom obsługi, których przychylność , otwartość, chęć niesienia pomocy i życzliwość były ogromnym wsparciem w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

W imieniu beneficjentów III Festynu Charytatywnego – trójki uczniów klas czwartych i piątych dziękuję  organizatorom oraz wszystkim, którzy podzielili się swoim sercem i potrafili do tego zachęcić innych ludzi.

                                        Wychowawczyni klasy Va Krystyna Hypka

  Zobacz zdjęcia
z festynu -- >
Zobacz zdjęcia
z biegu --->
Zobacz zdjęcia
z rajdu rowerowego --->

 

                                          


 

ŚWIĘTO  PATRONA  SZKOŁY

30 kwietnia obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

W trakcie trwania części oficjalnej dyrektor szkoły powitał gości, pracowników szkoły oraz uczniów a także przypomniał historię dotyczącą nadania imienia szkoły.

Zostały wręczone nagrody za udział
w konkursach.

Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie przzedstawili scenkę historyczną z czasu Wiosny Ludów.

 


 

Konkurs Informatyczny

„Najciekawszy film animowany w programie Pivot”

 

W dniu 28 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs informatyczny dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej w Miłosławiu, pt. „Najciekawszy film animowany w programie Pivot”.

 

Zadaniem uczniów było wykonanie animacji o czasie trwania 30s.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. Nikola Kowalska z klasy Vc
  2. Jakub Pawlaczyk z klasy Va
  3. Borys Bolewicz z klasy Vb

 

Konkurs zorganizował i przeprowadził Jacek Lewandowski.


 

Powiatowy Konkurs Matematyczny

17 kwietnia w SSP nr 1 we Wrześni odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas V i VI Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 23 uczniów z 11 szkół naszego powiatu. Laureatami zostali:

1 miejsce – Agnieszka Bednarek z SP w Miłosławiu,
Wojciech Nowak z SSP nr 1 we Wrześni,

2 miejsce – Olaf Rosiński z SP w Nekli,

3 miejsce – Kacper Dopierała z SP w Miłosławiu.

W czasie, gdy nauczyciele sprawdzali konkursowe zadania, uczniowie pod opieką pani Ireny Wojciechowskiej odkrywali uroki gier matematycznych, łamigłówek i układanek. Uczniowie tak bardzo zostali zainteresowani światem matematycznych rozrywek, że nawet informacja o wynikach konkursu miała trudności z oderwaniem ich od dobrej zabawy. Sprawną organizację finału zawdzięczamy nauczycielom wszystkich szkół uczestniczących w konkursie. Im wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zadania finałowe przygotowały panie:
Grażyna Michalska, Joanna Wawrzon i Agnieszka Dyrka.

Prace konkursowe sprawdzały panie:
Małgorzata Bogucka, Anna Andrzejewska, Joanna Wawrzon, Grażyna Michalska,
Monika Kuśmierek, Alicja Roszkowiak, Magdalena Wojciechowska, Małgorzata Szymczak i Agnieszka Dyrka.

Opiekę nad przebiegiem pracy uczniów sprawowały panie: Irena Wojciechowska, Grażyna Kobus – Jędrzejewska i Maria Piechocka.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów w gimnazjum.

 


Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

23 kwietnia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Było to spotkanie pt. „Finanse dla sprytnych”. 
Uczniowie wzięli udział w wykładzie „Dlaczego inteligencja finansowa popłaca?” oraz w warsztatach „Jak być sprytnym w finansach?” Oszczędzanie, inwestycje, spekulacja, zysk a ryzyko, oprocentowanie- terminy, które tym razem były tematami spotkania.
Podczas kolejnych zajęć uczniowie dowiedzą się jak uczyć się szybciej i osiągać lepsze efekty.

 

 


Zobacz galerię zdjęć --->

 


 

WIOSENNY ZAWRÓT GŁOWY


„Nad łąkami bocian leci, niesie nam nowiny. Idzie wiosna moi drodzy – nie mamy już zimy.”

W piątek 20 marca powitaliśmy wiosnę. W tym roku postanowiliśmy przywitać tą radosną porę rokuz piosenką na ustach. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie i przedstawienie wylosowanej piosenki. Sięgnęliśmy do starych, sprawdzonych polskich przebojów. Na naszej scenie można było usłyszeć takie utwory jak np. „Chłopiec z gitarą”, „Biedroneczki są w kropeczki”, „Ciągle pada”, „V bieg”, „Wiosna, ach to Ty”, czy „Kwiaty we włosach”. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania! Wszystkie klasy przygotowały piękne choreografie i atrakcyjne stroje. Uczniowie i nauczyciele bawili się doskonale. Każdy odnalazł coś dla siebie.

Po zakończonych występach wybraliśmy się na przemarsz wiosenny do centrum miasta. Nasz kolorowy korowód oznajmił wszystkich, że nadeszła wiosna! Poprzez naszą akcję chcieliśmy pokazać mieszkańcom Miłosławia, że wiosna to pora radosna!  

 


 

19 marca 2015r. odbył się MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR. W konkursie wzięło udział 79 osób.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę Magiczny Wąż.

Wyniki dla kategorii:

Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

I miejsce- GRACZYK FABIAN

II miejsce- PRZYBYŁOWICZ MATEUSZ

III miejsce- WINOWICZ ZOFIA

 

Wyniki dla kategorii:

Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

I miejsce- GRZELAK ALEKSANDRA

II miejsce- STRUGAŁA JAGODA

III miejsce- BRATKOWSKI DĘBICKI FABIAN

III miejsce- MARKIEWICZ MATEUSZ

 

Wyniki dla kategorii:

Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej

I miejsce- FRANKOWSKI MARCEL

I miejsce- GRACZYK JULIA

II miejsce- KUJAWA ROZALIA

III miejsce- ADAM WOJCIECHOWSKI

 

Wyniki dla kategorii:

Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

I miejsce- STEFANIAK MAJA

II miejsce- ŁYSKAWA KAMIL

III miejsce- ZIELKOWSKI MACIEJ

 

Wyniki dla kategorii:

Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej

I miejsce- DOPIERAŁA KACPER

II miejsce- KARAKULSKI KACPER

III miejsce- BEDNAREK AGNIESZKA

 

Gratulujemy!!!
Więcej informacji w zakładce "Wydarzenia"